Açılış saatleri: Hafta içi: 09:00 - 19:00 Cumartesi: 09:00 - 18:00

Ağrı, Kronik Hastalıklara Çözümler

AnaSayfa / Ağrı, Kronik Hastalıklara Çözümler

http://antiktip.com/images/bolum/agri,-kronik-hastaliklara-cozumler-bottom.jpg

Ağrı, Kronik Hastalıklara Çözümler

Ağrı ve kronik hastalıklar ile gelen kişiye özel olarak kişinin duyuları, ruh durumu, alışkanlıkları, davranışları ve dengeli beslenme gibi alanlara bütüncül yaklaşım ile faydalı olabilecek uygulamalar yapmaktayım. Bu amaçla çoğu zaman tedavi yöntemi olarak sadece elle tedavi (manuel terapi) ve parmakla bası (akupreşur) yeterli olmaktadır.

Yaklaşık 2000 yıl önce ise, Huang Dİ isimli Sarı İmparator GÇT’nın teorilerini oluşturmuştur. İmparatoru emriyle yazılan kitapta mevsimlerle ilişkisi açıklanarak tedavinin hasta-tabiat ahenginin onarımına yönelik olması gerektiği vurgulanmıştır. Akupunktur ismini taşıyan GÇT’ nın esas tedavi yöntemi, özel tasarlanmış iğnelerle vücudun belli yerlerine etki göstermesiyle sağlanmaktadır. Bununla beraber söz konusu etki, iğne yerine parmağın kullanımıyla da yapılmaktadır. Günümüzde iğneye karşı hassas olan yetişkinlerde, çocuklarda veya iğne uygulamasının risk olduğu durumlarda iğne yerine, akupresür masajı uygulanmaktadır. Akupresür masajı duruma göre 3 tip şeklinde yapılır. Bunlar Pasifleştirme, aktifleştirme ve nötrleştirme yöntemleridir. Pasifleştirme yöntemi sırasında üzerindeki basınç saat akrebi yönünde çevrilir. Aktifleşme yöntemi kısa süreli itme. Nötrleştirme yöntemi ismi geçen her iki yöntemin karışımından oluşmaktadır. Masajın basit uygulama şekli olan ovazlama hepimize çocukluktan tanıdık gelmektedir. Ovazlanan bölgede oluşan işlevsel değişimler bireyin rahatlamasını sağlamaktadır. Örneğin, kafatası bölgesinde zihinsel gerginlik giderilirken,karın bögesinde sancılar azalır. Akupresür masaj, birkaç masaj yönteminin var olmasıyla beraber minimum çabayla kendi kendimize yardım etmemizi sağlayabilen bir masaj türü de Geleneksel Çin Tıbbı’nın Akupresür yöntemidir. Bu masaj yöntemi, parmak veya kaleme benzer aletle cilde sağlanan ayarlı basınç, şeklinde uygulanmaktadır. Akupresür’ün doğru uygulanmasıyla baş ağrısı, soğuk algınlığı, yorgunluk, uykusuzluk, bel ağrısı vb., gibi sorunların çözümlenmesinde bireye yardımcı olmak mümkündür. Söz konusu yöntemin, pozitif etkisinin boyutu onun büyük ölçüde doğru uygulanmasına bağlıdır. Doğru uygulanmasının esas koşulları noktanın vücuttaki yerinin tespiti ve o noktaya parmakla uygulanacak basınç özelliğidir.

Örneğin Akupunktur Noktası olarak mide 8 yerleşim olarak şakak kasının ön kenarından veya Saç çizgisiden 0.5 cun kadar arka tarafta yer almaktadır. Geleneksel Türk ve Uygur Tıbbına göre Rüzgar ve Balgam'ı yüz bölgesinden uzaklaştırır. Gözleri aydınlatır. Acıyı durdurur. uygulama alanları: Şiddetli baş ağrısı. Baş dönmesi. Göz ağrısı. Kuru gözler. Bulanık görme. Sinüzittir yukarıdaki rahatsızlıklardan da anlaşıldığı üzere Hedef bölgesi: Baş bölgesidir.