Açılış saatleri: Hafta içi: 09:00 - 19:00 Cumartesi: 09:00 - 18:00

Ayak Refleksolojisi

AnaSayfa / Ayak Refleksolojisi

http://antiktip.com/images/bolum/ayak-refleksolojisi-bottom.jpg

AYAK REFLEKSOLOJİSİ

Kökeni Uzak Doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.

AYAK REFLEKSOLOJİSİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Kilo verme, Uyku Bozukluğu, Sınav kaygısı, Stres ve anksiyete bozuklukları, panik atak, depresyon, uykusuzluk, bel ve boyun fıtığı, otizm, felç, migren, hormon sorunları, romatizma, astım, hazımsızlık, regl ağrıları, Kısırlık tedavileri, menopoz, adet düzensizlikleri, adet ağrıları Vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, cinsel isteksizlik, anorgazm Gebelik krampları ve şişmeler, gebeliğe bağlı tansiyon, bulantı ve kusmalar Doğumu kolaylaştırma Uyku bozukluğu, stres, yorgunluk, baş ağrısı ve migren ağrıları Hazımsızlık ve kabızlık şikayetleri, idrar yolları sıkıntıları Sırt ve bel ağrıları, sinüzit ve astım Romatizma hastalıkları, eklem ağrıları ve iltihapları.

Refleksoloji bugün alternatif tedavi adı verilen terapilerin arasında yer alıyor. Refleks sözcüğünün sözlük anlamı “dış etkilere bağlı olarak istemsiz kas kasılması”dır. Ancak refleksolojideki refleks terimi, yansıma, aksetme anlamına geliyor. Ellerimiz, ayaklarımız, gözbebeklerimiz ve kulaklarımız vücudumuzun bir çeşit haritasını taşıyor. Başka bir deyişle, her organın el, ayak, gözbebeği ve kulaklarda yansıdığı bir yer bulunuyor. Her organ bu yansıma alanları ile aynı zamanda bir ilişki içinde. Ayaklarda, organların yansıdığı noktalar diğerlerine göre daha geniş bir alana yayıldıkları için üzerlerinde çalışmak daha kolay oluyor.

Refleksoloji, vücut enerjisinin dengeli bir biçimde organlara yayılmasını yardımcı olarak, vücuda denge getirmeyi sağlıyor. Vücuttaki enerji; üzüntüler, stres, hastalıklar ve travmalar sonucu tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar sonucu, kimi organ gerektiğinden fazla, kimisi ise az enerji alır. Bu dengesizlik ise yavaş yavaş organların görevlerini iyi bir biçimde yerine getirememesine yol açar. Refleksoloji sayesinde ayakta gerekli yerlere uygulanan basınç ve masajla bu tıkanıklıklar açılır ve enerjinin akışı sağlanır. Organlara uyum içinde dağılan enerji, vücudu canlandırır. Enerjinin dengeli yayıldığı vücut sağlıklıdır ve kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahiptir.